Jamy Wielkie 30, 39-308 Wadowice Górne,
jamy_wielkie@diecezja.tarnow.pl

5 Niedziela Wielkanocna, 28.04.2024

1. Jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  2. W środę zapraszam na Nabożeństwa Majowe. W kościele i w kaplicy w Małcu „Majówki” będę w dni powszednie o 18.00 a w niedzielę po Mszy Świętej. W środę pół godziny przed Nowenną różaniec prowadzony przez Różę św. Marii Magdaleny.
  3. W I czwartek modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. Od 17.15 spowiedź. Będzie drugi kapłan.
  4. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. W Małcu święto patronalne kaplicy. Suma o 11.00. Bardzo proszę i przygotowanie i niesienie feretronów w czasie procesji. Zapraszam strażaków do niesienia baldachimu, dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków. Kazanie wygłosi ks. Michał Łukasik. Po Mszy Św. o 7.00 będzie „Majówka”. Na Mszy Św. o 9.00 gminne obchody 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od mięsa.
  5. W I sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Z racji wspomnienia św. Floriana, wszystkim strażakom składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, ludzkiej życzliwości i wdzięczności oraz obfitości łask Bożych za wstawiennictwem św. Patrona. W kaplicy pół godziny przed Mszą różaniec prowadzony przez Różę św. Teresy Benedykty od Krzyża.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca.
  7. Zachęcam do zakupu Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
  8. Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.
  9. Dziękuję za ostatnie wysprzątanie kościoła. Na sobotę proszę o to: Ewelinę Kamudę, Marię Pietras i Dorotę Mytych.
  10. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Grzegorz Kozioł z parafii Wniebowzięcia NMP w Trzcianie i Maria Pietras z naszej parafii – zapowiedź druga. Kto by wiedział o jakichś przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest o powiadomieniu o nich w Kancelarii Parafialnej.
  11. Zachęcam do zapisywania się na obrazy św. Augustyna. Wpłata przy zapisach.
  12. Można zapisywać się jeszcze na pielgrzymkę do Medjugorie.
  13. W minioną niedzielę 178 rodzin złożyło na inwestycje 10930 zł. Bóg zapłać.