Jamy Wielkie 30, 39-308 Wadowice Górne,
146837303
jamy_wielkie@diecezja.tarnow.pl

Ogłoszenia

26 Niedziela zwykła – 01.10.2023 r.

 1. Dziś zmiana tajemnic.
 2. Jutro wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 3. W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 4. W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Na Różaniec i Mszę Św. zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu.
 5. W piątek oddajemy cześć NSPJ. Modlitwą i ofiarami wspieramy misjonarzy. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź codziennie przed Mszą Świętą.
 6. W sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.
 7. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe. W kaplicy Różaniec o godz. 17.00.
 8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci i młodzieży. Jest Kalendarz z Gościa Niedzielnego z wizerunkami Matki Bożej w cenie 10 zł. Jest Gość Ekstra poświęcony Matce Bożej w cenie 14 zł. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 30 zł.
 9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
 10. Dziękuję za ostatnie wysprzątanie kościoła i jego otoczenia. Na sprzątanie w sobotę zapraszam: Czesława Dziubka, Krystynę Morgę i Marię Łachut.
 11. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Mateusz Krupa z naszej parafii i Justyna Krawiec z parafii Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej – zapowiedź pierwsza. Kro by wiedział o jakichś przeszkodach małżeńskich zobowiązany jest w sumieniu do poinformowania o tym w Kancelarii Parafialnej.
 12. Decyzją Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej zostaje podniesiona kwota składki na inwestycje na 50 zł od rodziny. Rada zobowiązała się również do wspierania działań duszpasterskich w parafii.
 13. 10 października organizowana jest pielgrzymka do Markowej. W programie zwiedzanie muzeum, skansenu i nawiedzenie kościoła w Markowej z relikwiami rodziny Ulmów. W cenie pielgrzymki jest przejazd autokarem, bilety do zwiedzanych obiektów i ubezpieczenie. Koszt wyjazdu 70 zł na bus i 50 zł za autokar. Zapisy do środy w zakrystii. Podajemy swój pesel. Wyjazd o godz. 13.00.
 14. Rusza akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy. Można je wrzucać do pojemnika w kaplicy bocznej.